DALIŞ EĞİTİMLERİ

LEVENT ATIL

Dalış Eğitimleri

TSSF, CMAS, SSI, DAN, PADI eğitim merkezi
TSSF DM sicil no: 80
SSI DM no: 729188

Aradığınız her türlü eğitim için araştırmanızı iyi yapın ve kendiniz için doğru kararı verin. İster başlangıç seviyesi ister ileri seviye hangi eğitim hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bize iletişim kısmımızdan ulaşarak sorabilirsiniz. Geçmişte Türkiye’nin birçok yerinde gerçekleştirdiğimiz birbirinden farklı eğitimlerimiz ve katıldığımız uluslararası etkinlikleri görmek için hakkımızda sayfasına ve sosyal medya hesaplarımıza göz atabilirsiniz. Eğitimlerimiz başlangıç seviyesi, ileri seviye, dalış profesyoneli ve teknik dalış olarak ayrılmaktadır.

Lokasyonlar
Görüşün iyi olduğu her yer

Süre
Seçilen eğitime göre

Eğitimler
İstediğiniz Hangisiyse

Gelecekteki Eğitim Tarihleri
İletişime geçiniz

Başlangıç Eğitimleri

Bu dünya çapında tanınan sertifika programı, sertifikalı bir tüplü dalgıç olarak ömür boyu sürecek maceralarınıza başlamanın en iyi yoludur. Kişiselleştirilmiş eğitim, su altında gerçekten rahat olmanız için gereken beceri ve deneyime sahip olmanızı sağlamak için su içi uygulama seanslarıyla birleştirilir. Eğitim sonunda SSI Open Water Diver sertifikasını kazanırsınız.

IDDA Open Water Diver dalış yapmayı öğrenmek isteyen herkes için mükemmel bir giriş niteliğindedir. Güvenli ve bağımsız bir şekilde dalış yapmak için ihtiyaç duyduğunuz temel becerileri, ekipman, dalış bilimi ve sualtı emniyeti hakkında çok şey öğreneceğiniz teori dersleri içerir. Ekipmanların doğru şekilde nasıl takılıp kullanılacağını, suya nasıl güvenli bir şekilde girip çıkılacağını ve su altında nasıl davranılacağını öğrenirsiniz. IDDA Open Water Diver sertifikası ile dünya çapındaki dalış bölgelerini ziyaret edebilir ve sualtı dünyasının güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

TSSF ve CMAS bir yıldız, iki yıldız, üç yıldız dalıcı eğitimlerimiz için de bize ulaşabilirsiniz.İleri Seviye Eğitimler

Bu uzmanlık programında, su altında güvenli ve kendinden emin bir şekilde gezinmek için ihtiyaç duyduğunuz ileri düzey beceri ve bilgileri kazanacaksınız. Pusulanın ve doğal navigasyon tekniklerinin nasıl kullanılacağını, mesafeyi nasıl tahmin edeceğinizi, belirlenmiş bir noktadan nasıl ayrılacağınızı ve oraya nasıl döneceğinizi ve ayrıca temel navigasyon kalıplarını öğreneceksiniz. Ayrıca dalış deneyiminizi geliştirmek için navigasyon tekniklerini nasıl birleştireceğiniz de öğretilecektir. Hepsi sualtı gözlem becerilerinizi geliştirir, dalış güvenliğinizi artırır ve her dalıştan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olur. Tamamladığınızda, SSI Navigasyon Uzmanlığı sertifikasını alacaksınız.

OWD eğitiminden sonra becerilerinizi ve bilginizi derinleştirmek mi istiyorsanız o halde sizin için doğru eğitim AOWD’ dir!
Bu kursta dalış eğitiminin bir sonraki seviyesine ilerleyecek ve daha derin dalışlar yapmanızı sağlayacak ileri teknikler ve beceriler öğreneceksiniz. Farklı koşullarda nasıl dalış yapacağınızı ve sudaki navigasyonunuzu ve yönünüzü nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz. Eğitmen rehberliğinde beş macera dalışı gerçekleştireceksiniz.

Okyanusun en iyi dalış alanlarının çoğu batıktır. Bu etkileyici yapılar, alışılmadık derecede yüksek yoğunluktaki deniz yaşamını kendine çeker ve dalış yaparken size canlı tarihin içine dalma şansı verir. Batık dalışı gibisi yoktur ve SSI Batık Dalışı uzmanlığı size güvenli ve kendinden emin bir batık dalgıcı olmak için ihtiyacınız olan tüm beceri ve bilgileri verecektir. Akademik ve sınırlı su seanslarının bir kombinasyonu ile, batıkların ve yapay resiflerin etrafında 30 metre derinliğe kadar güvenli bir şekilde nasıl dalış yapacağınız öğretilecektir. Açık deniz eğitim dalışları sırasında batık dalış becerilerinizi de geliştireceksiniz. Tüm bunlar, güvenle batık dalışının keyfini çıkarmanızı ve her dalıştan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayacaktır. Bu programı tamamladıktan sonra SSI Batık Dalışı uzmanlık sertifikanızı alacaksınız. Maceralarına devam et ve bir batık dalgıcı ol. Bugün çevrimiçi başlayın!

Gece dalışı, gündüz dalışından farklı beceriler gerektirir. SSI Gece Dalışı ve Kısıtlı Görüş uzmanlığı, gece dalışı hakkında bilgi edinmenin ve güvenli ve kendinden emin bir gece dalıcısı olmak için ihtiyaç duyacağınız teknikleri uygulamanın en iyi yoludur. Bu programda, gece veya kısıtlı görüş koşullarında güvenli ve rahat bir şekilde dalış yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgi ve becerilere sahip olacaksınız. Çevrimiçi öğrenme ve açık su eğitim dalışlarının bir kombinasyonu ile suya nasıl girip çıkacağınızı, özel ekipman kullanmayı ve gece veya sınırlı görüş koşullarında arkadaşınızla nasıl kolayca iletişim kuracağınızı öğreneceksiniz. Tamamladığınızda, SSI Gece Dalışı ve Kısıtlı Görüş uzmanlık sertifikasını kazanacak ve güvenle gece dalışına hazır olacaksınız.

Kuru elbise dalışı, uzak Kuzey Kutbu destinasyonlarına dalmak ve hayat dolu soğuk su dalış alanlarını keşfetmek de dahil olmak üzere bir fırsatlar dünyasının kapılarını açar. Kuru elbise dalışı, aynı zamanda, soğuk bir dalış elbisesine girip çıkmak için zaman harcamak istemediğiniz çoklu dalış günlerinde sizi sıcak tutar. SSI Kuru elbise Dalış uzmanlık programı, kuru elbise dalgıcı olmanın en iyi yoludur ve size kuru elbiseyle güvenli ve rahat bir şekilde dalış yapmak için ihtiyacınız olan tüm bilgi ve teknikleri öğretir. Kuru giysiler ve BC’ler gibi özel ekipmanların nasıl kullanılacağını, kuru giysilerin faydalarını ve bu tür dalışlara özgü olan kuru elbise acil durumlarıyla nasıl başa çıkılacağını öğreneceksiniz. Tamamladığınızda, SSI Kuru elbise Dalış uzmanlık sertifikasını kazanacaksınız.

SSI Dalış Bilimi uzmanlığına katılın ve sualtı dünyasını ve insan vücudu üzerindeki etkilerini tam olarak anlayacaksınız. Bu uzmanlık, çoğu SSI Profesyonel programı ve ayrıca bazı Extended Range programları için gereklidir ve dalış bilginizi genişletmenin önemli bir yoludur. Çevrimiçi olarak, SSI Dalış Bilimi uzmanlık sertifikanızı evinizden kazanabilir ve profesyonel dalış kariyerinize başlamaya hazırlanabilirsiniz. Tamamladığınızda, gıpta edilen SSI Divemaster derecesini kazanmanın yarısına gelmiş olacaksınız ve SSI Dalış Bilimi uzmanlık sertifikasını kazanacaksınız.

SSI Dalgıç Stresi ve Kurtarma uzmanlık programı size kendinizi ve diğer dalgıçları korumak için ihtiyaç duyduğunuz becerileri öğretir. Stresi nasıl tanımlayacağınızı, kazaları nasıl önleyeceğinizi öğrenecek ve kurtarma yapmak ve acil bakım sağlamak için pratik teknikler öğreneceksiniz. Havuz ve açık su alıştırma seanslarının bir kombinasyonu ile, acil durum ve kurtarma durumlarının üstesinden gelme konusunda iyi hazırlanmış ve kendinize güvenli hale geleceksiniz. Tamamladığınızda, SSI Dalgıç Stresi ve Kurtarma Uzmanlık sertifikasını alacaksınız.

Dalış ekipmanınızı seçmek ve satın almak, bir dalgıç olarak yapacağınız en büyük ve en önemli yatırımlardan biridir, ancak bunu biraz yanlış anlamak kolaydır. İhtiyaçlarınız için doğru dalış kitini seçmenizi ve ona nasıl düzgün bakacağınızı bilmenizi istiyoruz. Doğru bilgi ile yatırımınızdan en iyi şekilde faydalanabilir ve gelecek yıllar boyunca güvenli ve konforlu dalışların keyfini çıkarabilirsiniz. SSI Ekipman Teknikleri uzmanlığı, dalış kitinizi nasıl seçeceğinizi ve saklayacağınızı öğrenmenin en iyi yoludur. Deneyimli ve eğitimli bir SSI Profesyoneli ile çalışarak, Toplam Dalış Sisteminizin bileşenleri hakkında derinlemesine bilgi edinecek ve dalış ekipmanınız hakkında kapsamlı bir anlayış geliştireceksiniz. Toplam Dalış Sisteminizden maksimum performans ve uzun ömür elde etmenizi sağlamak için temel önleyici dalış ekipmanı bakımını da yapacaksınız. Bu dalış ekipmanı uzmanlığına bugün başlayın!

Su altında güvenli bir şekilde nefes alabilmek için gazların doğru şekilde karıştırılması şarttır. SSI Gaz Karıştırıcı programı size nitroks ve helyum bazlı trimiks gazlarını güvenli bir şekilde karıştırmak için gereken becerileri ve kavramları öğretir. Bu dalış dışı program, sertifikalı ve sertifikasız dalgıçlara açıktır ve matematik, gaz karıştırma yazılımı, fizik ve solunum gazlarını güvenli bir şekilde karıştırmak için gereken tekniklerin doğru kullanımını öğretir. Bu programı tamamladığınızda, SSI Nitrox Gaz Karıştırıcı veya SSI Trimix Gaz Karıştırıcı sertifikası alacaksınız. Bugün çevrimiçi başlayın!Dalış Profesyoneli Eğitimleri

Bu dünya çapında tanınan sertifika programı, sertifikalı bir tüplü dalgıç olarak ömür boyu sürecek maceralarınıza başlamanın en iyi yoludur. Kişiselleştirilmiş eğitim, su altında gerçekten rahat olmanız için gereken beceri ve deneyime sahip olmanızı sağlamak için su içi uygulama seanslarıyla birleştirilir. Eğitim sonunda SSI Open Water Diver sertifikasını kazanırsınız.

Asistan Eğitmen derecesi, scuba eğitmeni yolunda Divemaster olduktan sonraki bir sonraki adımdır. Değerli öğretim deneyimi toplamanıza, brifingler uygulamanıza, akademik bölümleri öğretmenize ve su içi eğitim yürütmenize olanak tanır. Dalış profesyoneli olarak kariyerinizi ilerletmek istiyorsanız Eğitmen Yetiştirme Kursunu bitirebilir, Eğitmen Değerlendirmesini geçebilir ve Open Water Dalış Eğitmeni olabilirsiniz.

Scuba eğitmeni olarak çalışarak dünyayı dolaşmayı hayal ediyor musunuz? Dünya çapında kabul görmüş bu sertifika ile 130’dan fazla ülkede temsil edilen SSI Eğitim Merkezlerinde çalışabilirsiniz. Bu kapsamlı program, SSI Open Water Eğitmeni olmak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Sertifika aldıktan sonra yeni SSI dalgıçlarını eğitebilir, Zenginleştirilmiş Hava Nitroksu, “Dalgıç Stres ve Kurtarma” Kursu öğretebilir ve Dive Guide yetiştirebilirsiniz. Olasılıklar sonsuzdur, dalış kariyerinize şimdi başlayın!

Bir scuba eğitmeni olarak müstakbel dalgıçların eğitiminden sorumlu olursunuz. Bu kursta, dalışları nasıl organize edeceğinizi ve yürüteceğinizi ve ayrıca dalgıçlara güvenli ve etkili bir şekilde nasıl öğreteceğinizi, acil durumları daha büyük bir sorun haline gelmeden önce tespit etmek ve çözmek için gerekli bilgi ve becerileri öğrenirsiniz. Kursu tamamladıktan sonra dalış kursları verebilir, dalışlar organize edebilir, kendi dalış işinizi yürütebilir ve IDDA Pro olarak çalışabilirsiniz. Bu kurs Divemaster ve Assistant Trainer’ın devamıdır.

Teknik Dalış Eğitimleri

SSI Extended Range programları, hevesli dalgıçlara mağara dalışının heyecanını, uzun dip zamanlarını ve derin resifleri ve batıkları keşfetme heyecanını yaşamak için ihtiyaç duydukları eğitimi sağlar. Dekompresyon Dalışı, Gelişmiş Batık Dalışı, Gaz Blender, Rebreather Dalışı ve daha fazlası gibi Extended Range programlarla daha da derine inin. SSI, Extended Range spesiyalleri sırasında üst düzey beceri ve bilgileri alır, size en yüksek dalış beceri ve bilgi düzeylerini veren uç programlarıdır. Eğitiminizi tamamladıktan sonra, en iyinin en iyisi olacaksınız. SSI’de, profesyonel tec dalış kursları da dahil olmak üzere sektördeki en kapsamlı teknik dalış programlarını sunuyoruz. SSI Extended Range ile daha uzağa, daha derine ve sınırlarınızın ötesine geçin.

SSI CCR Dalış programı, kapalı devre solunum cihazları ile dalış yaparken size kendi kendine yeterlilik ve yedeklilik kavramlarını tanıtır. SF2, JJ, Poseidon, AP veya rEvo rebreather kullanarak maksimum 30 metre derinliğe kadar sınırlı dekompresyonsuz dalışı bağımsız olarak planlamayı ve yürütmeyi öğrenin. SSI’ın benzersiz eğitim teknikleri ve CCR dalış becerileri ile tamamen kendi kendine yeterli ol. Bu SSI Extended Range kursunda, CCR dalış planlaması, su içi beceriler, problem çözme teknikleri ve acil durum senaryosu yönetimini öğreneceksiniz. Rebreather teknolojisine bu kapsamlı girişle, dalış öncesi kontroller, dalış planlaması ve rebreathers montajı ve olası arızalarla nasıl başa çıkacağınız konusunda rahat olacaksınız. Bugün çevrimiçi olarak başlayarak CCR dalışının sunduğu sessizliği keşfedin!

IDDA Teknik Dalışa Giriş kursunda, teknikler ve güvenlik önlemleri dahil teknik dalışın temellerini öğreneceksiniz. Birden fazla tankı nasıl kullanacağınızı, güvenli bir şekilde nasıl değiştireceğinizi ve acil bir durumu nasıl planlayıp yöneteceğinizi öğreneceksiniz. Fizik, tıp ve deko stratejileri de dahil olmak üzere teknik dalış teorilerini öğreneceksiniz. Kursu tamamladıktan sonra, donanımlı teknik dalışlar yapabilecek ve bu büyüleyici dalış dünyasında güvenle hareket edebileceksiniz.

Rebreather dalışının faydalarını deneyimlemek istiyor ancak daha hafif ve daha kompakt bir cihaz mı arıyorsunuz? O halde IDDA’ nın Poseidon CCR teknik dalış kursu tam size göre. Bu kursta, teknoloji dalgıçları için ideal olan hafif ve kompakt bir solunum sistemi olan Poseidon’un CCR solunum cihazının nasıl çalıştırılacağını öğrenirsiniz. Kurs, kapalı devre dalış teorisine ve CCR Poseidon’un özel çalışmalarına bir giriş ile başlar, cihazın hazırlanması, güvenli ve doğru bir şekilde nasıl kullanımı, acil durum prosedürlerini içerir.

IDDA Teknik Batık kursu size, özellikle derin ve teknik batıklarda, batık dalışlarını nasıl güvenli ve etkili bir şekilde gerçekleştireceğinizi öğretir. Doğru teçhizatı nasıl seçeceğiniz, enkaz yapısını ve çevreyi nasıl analiz edeceğiniz, yan taşıma sistemleri, dar alanlarda ve enkaz açıklıklarından nasıl güvenle hareket edeceğinizi öğrenirsiniz. Batıkların tarihi ve arkeolojisinin yanı sıra yasal şartlar ve yönetmeliklerinde dahil olduğu batık dalışı teorisi incelenir.

Serbest Dalış Eğitimleri

Suyun altında özgürce süzülme hissini ve su altı dünyasının güzelliklerinin tadını sonuna kadar çıkarmayı seviyorsanız apnea serbest dalış kursu tam size göre. Kurs su altında nefes almaya nasıl hazırlanacağınızı, duruşunuzu nasıl optimize edeceğinizi, dalışlarınızı nasıl güvenli ve verimli hale getireceğinizi, daha uzun dalışlar yapmak için nefesinizi nasıl kontrol edeceğinizi ve maksimuma çıkaracağınızı, uygun duruş ve teknikleri ile su direncini azaltmayı öğrenirsiniz. Apnea dalışındaki seviyeler ile (1-3) sayesinde IDDA apnea eğitmenine kadar eğitiminize devam etmeniz ve sınırlarınızı genişletmeniz her zaman mümkündür.Sistem Haritaları

SSI

IDDA


IDDA Tec